Naposled aktualizováno 10. 01. 2011.

ViPlay

Download:
1,1 MB
OS:
Windows 95 a výš
Licence:
freeware
Nutná instalace?
NE

ViPlay je další výborný video přehrávač, který nemá problém s žádnými soubory podporovanými DirectShow. Umí kreslit interně titulky, ale lze použít i titulkové filtry. Pokud máte nainstalované filtry pro DVD nemá ani s ním problémy. Možnosti nastavení sice nejsou tak široké jako u MPC-HC, ale při přehrávání víceméně nic nechybí - k dipozici je náhodný výběr i opakování, obraz lze zvětšovat/zmenšovat a měnit poměr stran. Opět buďto podle předdefinovaných poměrů nebo i plynule. Jednoduše lze nastavovat použité filtry, měnit rychlost přehrávání nebo přepínat audio stopy v případě, že jich je víc.

Program komunikuje v různých jazycích včetně češtiny. Z nadstandardních funkcí bych zmínil možnost výběru DVD grafu, autodetekci poměru stran u DVD, výborně kreslené titulky s množstvím nastavení. Není je ale možné zobrazit na TV v režimu "divadlo". Blokování spořiče obrazovky nebo zachycování snímku považuji za samozřejmost. Další šikovnou vlastností je to, že program si pamatuje, pokud jste nějaký film napřehráli celý a při jeho dalším spuštění se Vás zeptá, jestli chcete pokračovat tam, kde jste minule skončili nebo přehrát film znovu od začátku. K dispozici jsou pro přehrávač různé skiny a jeden z alternativních je vidět na obrázku vlevo. Další najdete na domovské stránce programu.

A teď přišel čas na nějaké ty nevýhody. Nejvíce zamrzí, že tento přehrávač je již dlouhá léta nevyvíjený. Sice se objevily pokusy o novou verzi, ale jejich vývoj zůstal ve stádiu vesměs nepoužitelných alfa nebo beta verzí. Při přehrávání videa také bohužel nelze opravovat posun zvuku nebo titulků vůči obrazu. Ale to, co je implementováno, funguje spolehlivě.

Pokud máte nějaký dotaz nebo přípomínku, neváhejte mě kontaktovat.