Naposled aktualizováno 10. 01. 2011.

JetAudio

Download:
19 MB
OS:
Windows 95 a výš
Licence:
freeware / komerční
Nutná instalace?
NE

Firmu Cowon dnes zná většina lidí hlavně díky skvělým přenosným MP3 přehrávačům prodávaným pod značkami iAudio a Emgeton. Původním produktem této korejské společnosti ale byl softwarový přehrávač. JetAudio je multimediální přehrávač, který zvládá velké množství formátů. Přehrává jak video tak i audio soubory. Mezi podporované formáty patří například OGG Vorbis, Real Media, MP3Pro, APE, FLAC, WMA, MIDI (včetně karaoke), IT, S3M, XM a video soubory, pro které jsou nainstalované kodeky. Mezi další zajímavé vlastnosti patří výborný ekvalizer a DSP, podpora internetových rádií nebo zabudovaný timer. Existuje také placená verze Plus, ta navíc umí enkódovat soubory do formátů MP3(Pro), enkódování do RM, APE, FLAC, WMA nebo OGG Vorbis je zdarma. Další vymožeností je vypalování audio CD nebo nahrávání z externích vstupů. Program obsahuje i vlastní mixer pro zvukovou kartu.

Při přehrávání je k dispozici album, které si JetAudio ukládá do svého souboru, ale je možné jej exportovat do běžných souborů playlistu m3u a pls. Je samozřejmě možný i import z těchto souborů. Při přehrávání se může zachovat pořadí podle playlistu nebo vybrat náhodné přehrávání. Samozřejmostí je i režim opakování. JetAudio rovněž obsahuje klasický playlist ála WinAMP.

A teď také nějaké slabiny - enkódování do MP3(PRO) je pouze v placené verzi. To je kvůli licencím Thomsonu/RCA na MP3, která neumožňuje nabízet zdarma enkodéry tohoto formátu. Chybí také knihovna médií a podpora titulků by mohla být lepší. JetAudio bych považoval primárně za přehrávač hudby na video jsou jiní specialisté - MV2Player, MPC nebo ViPlay. Zvuk přehrávače je ale výborný a jen málokterý formát nepřehraje.

Pokud máte nějaký dotaz nebo přípomínku, neváhejte mě kontaktovat.