Naposled aktualizováno 10. 01. 2011.

ImgBurn


2 MB
OS:
Windows 95 a výš
Licence:
Freeware
Nutná instalace?
NE

Program ImgBurn je výborným vypalovacím programem. Ještě donedávna aby člověk kvalitní vypalovací program pohledal. Nyní jich je spousta, za pozornost ještě určitě CDBurnerXP, InfraRecorder, cdrfe a další. ImgBurn ale vyniká jednoduchým ovládáním, bezchybnou funkcí a podporou spousty různých formátů. Program byl původně určený pouze pro vypalování image souborů (ISO, BIN, NRG atd.) V poslední verzi ale umí image nejen vypalovat, ale i vytvářet. A hlavně umí to nejdůležitější, co většina lidí požaduje - přímo vypalovat data z harddisku.

Pro vypalování DVD-Video nebo datových CD/DVD je třeba program přepnout do módu vytváření kompilací: Mode -> Build. Aby se vytvořená kompilace nezapisovala jako ISO image, je ještě třeba zvolit přímý zápis na disk. To se provede výběrem Output -> Device. Potom již stačí pouze přidat požadované soubory nebo adresáře a spustit vypalování. To je velmi spolehlivé a program nezatěžuje systém víc, než je nutné.

Program velmi intelegentně zjišťuje, co vlastně chcete vypálit a sám nabídne správnou volbu. Pokud například chcete vypálit DVD-Video a vložíte adresář VIDEO_TS, program vás sám upozorní, že je třeba zvolit formát ISO9660+UDF. Případně tuto volbu automaticky provede. Při pokusu vypálit soubor větší než 4 GB zase upozorní, že je toto možné pouze se systémem UDF. Jediné, co ImgBurn vypálit neumí, je audio CD (CD-DA). K tomu bych doporučil program Burrrn, který zase vypaluje pouze audio CD, ale umí to výborně.
Pokud máte nějaký dotaz nebo přípomínku, neváhejte mě kontaktovat.